Testosteron Cinsel İsteği

Testosteron Cinsel İsteği Arttırır Mı?

  Yazar: Michael Moody

Cinsel istek deyince ilk olarak aklımıza testosteron gelir. Gerçekten de testosteron cinsel sağlığa etki eder mi? Tüm ayrıntıları yazımızda paylaştık.

Seks hayatınızda durgunluk yaşıyorsanız, cinsel istek olarak adlandırılan libidonuzda düşüş varsa ve bu durum hayatınızı etkiliyorsa testosteron eksikliği ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz.

Ancak hemen üzülmeyin çünkü testosteron seviyesini artırmanız mümkün. Peki erkeklik hormonu seviyeniz artınca seks hayatınız da canlanır mı? Yani testosteron cinsel isteği artırır mı? Kısa yanıtımız evet, ancak devamı için yazıyı okumalısınız.

Testosteron ne işe yarar?

Bu hormon erkeklerde cinsel olgunluğun tamamlanabilmesi için gereklidir. Ergenlik dönemi en fazla salgılandığı zaman aralığıdır. Erkekler açısından büyümenin yanı sıra üreme ve genel sağlığın oluşumunda etkin bir görev üstlenir.

Testosteron hormonunun özellikle erkek vücudunda ki işlevini ve faydalarını daha detaylı öğrenmek için “Testosteron hormonu nedir?” başlığından istifade edebilirsiniz.

Bu hormon erkeklerin yanı sıra kadınlarda da yer alır. Her iki cins açısından ele alındığında libidoyu etkilemesi ile dikkat çeker. Özellikle ergenlik dönemi söz konusu olduğunda erkeklerdeki değişimlerin ana kaynağı bu hormon olur.

Erkek vücudu tarafından üretilen spermlerin bu hormonlar tarafından salgılandığı bilinmektedir. Erkeklik hormonu olarak da bilinen testosteron testisler tarafından salgılanan bir hormondur. Kas ve kemik gelişiminde de etkilidir.

Testosteron hormonu erkeklerde var mıdır? Şeklinde merak edilen soruya şüphesiz evet yanıtı verilir. Erkeklerin cinsiyetçi özelliklerinin belirlenmesinden görev alan en önemli hormondur.

Testosteron ve sperm ilişkisi

Erkeklerde cinsellik konu olunca akla gelen ilk şey şüphesiz spermdir. Zira sperm üretimi olmadan sağlıklı bir cinsel yaşam düşünülemez. Yapılan araştırmalar testosteronun sperm üretiminde önemli görevler üstlendiğini bize açıklamaktadır.

Gerekli miktarda testesteron olmaksızın, sperm hücrelerinin oluşumu imkansızdır. Hormon, spermatogenezin “motor kolu” dur. Aynı zamanda erektil işlev ve cinsel istek sağlar.

Dolayısıyla vücutta yeterli miktarda üretilmeyen testosteron hormonu sebebi ile kişinin kas ve kemik gelişiminde de sorun yaşaması mümkün olabileceği gibi cinsel gelişimi de sağlıklı olarak şekillenmez.

Bu hormonun eksikliğinde ereksiyon problemleri, cinsel işlev bozuklukları, kas ve kemik güçsüzlüğü ortaya çıkabilir. Bundan dolayı da çoğu zaman doğal yollarla takviye yapılması gerekli olabilmektedir. Yaşam tarzı değişiklikleri de uygulamalar arasında yer alır.

Cinsel istek arttıran testosteron hapları

Günümüzde birçok internet sitesi ve sosyal medya reklamlarında cinsel isteği artırıcı, libidoyu tavan yapıcı ilaçlardan sıklıkla bahsedilmektedir. Ancak bu ilaçların birçoğu herhangi bir fayda sağlamazken, içeriğindeki bazı kimyasallar vücuda zarar verebilir.

Cinsel istek arttıran testosteron hapları da tam bu noktada devreye giriyor. Çünkü erkeklerin gelişiminde testosteron hormonu çok önemli bir yer tutar. Özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan fiziksel değişimlerin kaynağı bu hormondur.

Bu hormonun görevleri arasında cinsel isteği arttırmak, penisin sertleşmesine yardımcı olmak ya da vücutta oluşan kıllanmayı sağlamak vardır. Bunun yanı sıra cinsel davranış değişimlerinde de testosteron hormonunun yeterli oranda salgılanması önemlidir.

Testosteron hormonu normalden az ya da fazla salgılandığında istenmeyen sağlık problemlerinin oluşmasına yol açar. İnsan sağlığını fiziksel anlamda olumsuz etkilemesinin yanı sıra ruhsal açıdan da birçok sakıncası bulunur.

Bu olumsuzlukların yanı sıra “erkeklerde testosteron eksikliğinin belirtileri nelerdir?” makalesi ile harici sorunlar ve problemler de öğrenilebilir.

Yatakta performans için testosteron

Yatakta performans için testosteron gerekli olan bir hormondur. Seks hormonu olarak anılması bu anlamda boşuna değildir. Eksikliğinde ise cinsel işlev bozuklukları ortaya çıkar.

Peki testosteronun insan vücudu için faydaları nelerdir?

  • Androjenik fonksiyon – Kadınlık hormonu olarak da bilinen östrojen üzerinde hakim olan yüksek testosteron içeriği nedeniyle, genital organların büyümesi ve gelişimi ile erkek tipi fizik sağlanır. Kellik testosteronu kontrol eder. İlginçtir, vücut yağı da testosteron tarafından kontrol edilir.
  • Üreme fonksiyonu – Gerekli miktarda testosteron olmaksızın, sperm hücrelerinin sentezi imkansızdır. Aynı zamanda erektil işlev ve cinsel istek sağlar yani libidoyu artırır.
  • Psikofizyolojik fonksiyon – Libidoyu artırdığı gibi aynı zamanda davranışlarda artan saldırganlığı, savaşma arzusunu, korku duygusunun zayıflamasını sağlayan da testosterondur.
  • Anabolik fonksiyon – Kas liflerinin büyümesini sağlar, gerekli kemik doku yoğunluğunun oluşmasında etkilidir. Kas kütlesini artırması nedeniyle bazı sporcular aldığı takviyelerle doping yerine testosteron kullanımına yönelmişlerdir.

Testosteron ile eşinizi yatakta mutlu edin

Her iki birey açısından da bu hormonun yetersiz miktarda salgılanması durumunda cinsel işlev bozuklukları olarak adlandırılan sağlık sorunları ile karşılaşılır. Ayrıca depresyon, uykusuzluk problemleri de testosteronun eksik üretildiği durumlarda ortaya çıkar.

Testosteron hormonu düşüklüğü tedavisi yapılacağı zaman eksikliğin sebeplerinin anlaşılması zorunludur. Tedavi sırasında yaş unsuru da dikkate alınır. Tedavi sürecinde ilaçla takviye yapılırken ayrıca yaşam koşullarının da değiştirilmesi gerekir.

Testosteron ilacı kullanılmasının yanı sıra düzenli uyku, sağlıklı beslenme, spor yapma, stresten uzak durma gibi davranışlarla tedavinin desteklenmesi gerekir. Bunun yanı sıra doğal ürünler de kullanılabilir.

Düşen testosteronun yarattığı kötü durumlardan kurtulmak için “düşük testosteron nasıl tedavi edilir?” içeriği faydalı olacaktır. Düşük testosteronun tedavi yöntemlerinden en uygun olanını uygulayarak testosteron düzeyini artırmak mümkündür.

Testosteron yoksunluğu çeken erkeklerin, hormon azlığı nedeniyle cinsel işlev bozuklukları yaşaması muhtemeldir. Cinsel işlev bozuklukları da zamanla ereksiyon problemlerine neden olabilir. Bu da partnerinizi mutlu edememeye ve ruhsal anlamda kötü hissetmeye neden olur.

Testosteron artırıcılar

Seks hayatınız için oldukça kritik işlevi olan testosteron hormonunun seviyesini doğal yollardan artırmanızı sağlayacak testosteron güçlendiricilerini sizler için derledik:

Testogen

testogen

Vücudunuza faydalı doğal içeriklerle üretilen Testogen, güç gerektiren fiziksel aktivitelerde ve ağırlık çalışmalarında ihtiyaç duyduğunuz desteği verecektir. Üstelik faydaları bunula sınırlı değil.

Temposu düşmeyen bir cinsel yaşam da yine bu testosteron artırıcının önemli etkileri arasında.

TestoPrime

testo prime

TestoPrime, testosteron güçlendiriciler dünyasına en son eklenenlerden biridir. Bu ürün vücudunuzdaki optimal testosteron seviyelerini korumanıza yardımcı olabilecek doğal bir testosteron artırıcıdır.

TestoPrime kullanımının sonucu olarak, vücudunuz günlük görevleri en iyi şekilde yerine getirmek için gerekli güce ve dayanıklılığa sahip olur. Ayrıca, bir spor salonu müdavimi iseniz, sizin için ideal bir ürün olacaktır.

Testofuel

testofuel

Cinsel yaşamınıza mola verdiniz ve devam edebilmeniz için bir yakıt almanız gerekiyorsa, tamamen doğal yollarla üretilen Testofuel tam size göre. Testosteron seviyenizin normal seviyelerine gelmesini sağlarken libidonuzun artmasına da katkı sağlar.

Testolan

testolan

Testolan B6 Vitamini, Çinko ve Ginseng kullanarak vücuttaki testosteron seviyesinin yükselmesini sağlar.

Testolan, kas kütlesi oluşturmanıza fayda sağlar, libidonuzu artırır, organizmanın işlevselliğini geliştirir ve sperm sayısını artırır.

Testo-Max

testo-max

Her Testo-Max kapsülü, piyasadaki diğer herhangi bir testosteron güçlendiricide bulunandan daha fazla miktarda olan 2.352 mg D-aspartik asit dozu içerir!

Bu durumun Testo-Max’i rakiplerinden ayırdığını ve kendinizi yeniden güçlü, odaklanmış ve genç hissetmenize yardımcı olduğunu düşünüyoruz.

Sonuç

Kişinin fiziksel ve ruhsal sağlığı açısından önem taşıyan testosteron hormonu eksikliğinde libido düşüklüğü yaşarken fazla olması da cinsel isteği artırır. Bu sebeple sağlıklı bir cinsel yaşam sürebilmek açısından bu hormonun yeterli düzeyde olması gerekir.

Doğal ve organik testosteron hapları ile bu durum temin edilebilir. Testosteron seviyesinin düşmesi ile meydana gelen sorunlar tedavi edilebilir. Takviye nitelikli doğal içerikli haplar, talimatlara uygun olarak kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.