Testosteron Kremi

Testosteron Kremi Ne İşe Yarar?

  Yazar: Michael Moody

Testosteron kremlerini ve haplarını duymuşsunuzdur. İşe yarayıp yaramadıklarını mı merak ediyorsunuz. Her şeyi sizin için makalemizde anlattık.

Testosteron hormonu hem erkek hem de kadınlarda var olan bir hormondur. Bu hormonun insan sağlığı açısından oldukça önemli olduğu görülürken fiziksel açıdan olduğu kadar ruhsal açıdan da gerekli kabul edilir.

Eksikliğinde ise cinsel yaşam başta olmak üzere birçok alandan etkilerini gösterir. Dolayısıyla da hemen artırma arayışlarına geçilir. Burada da karşımıza testosteron kremleri ve hapları çıkar.

Peki testosteron kremleri gerçekten işe yarıyor mu? Okumaya devam edin.

Testosteron eksikliğinde ne olur?

Testosteron hormonu özellikle erkek bireylerin cinsel gelişiminde katkı sağlayan bir hormondur. Cinsel gelişimin yanı sıra kas ve kemik gelişimi için de testosteron gereklidir.

Testosteron hormonunun vücutta eksik ya da fazla üretilmesi çeşitli sağlık sorunlarına yol açar. Bu sebeple de neden olabileceği problemler merak edilir. Bu doğrultuda “ Erkeklerde düşük testosteron seviyesinin göstergeleri” başlığı yol göstericidir.

Testosteronun eksik üretildiği durumlarda çeşitli belirtilerin ortaya çıktığı görülürken sıcak basması, terleme, depresyon, mutsuzluk hali, kemik incelmesi, cinsel isteksizlik, ereksiyon bozuklukları görülür.

Kadınların vücudunda da yer alan bu hormon böbrek üstü bezleri ve yumurtalıklardan salgılanır. Kadınlarda salgılanma miktarı erkeklere oranla çok daha azdır. Bu hormon her iki cins için de libido üzerinde etkilidir. Bundan dolayı da cinsel isteği arttırıcı yönü bulunur.

Testosteron hormonunun erkekler açısından sperm üretimini sağladığı görülürken kas kütlesinin korunmasında da etkilidir. Bunun yanı sıra kemik gelişimi ve saç sağlığı ile de ilgili bir hormondur. Bu hormonun seviyesinin düşmesi çeşitli nedenlerle olabilir.

Bu hormonun yeterince üretilmediği durumlarda cinsel işlev bozuklukları, stres, uykusuzluk kas ve kemik kütlesinde istenmeyen durumlar oluşabilir.

Seks hormonu hem kadın hem de erkek bireylerin ruhsal ve fiziksel sağlığı açısından önemli bir hormondur. Bundan dolayı da eksik ya da fazla olması sağlığı olumsuz yönde etkileyecek bir durumdur.

Testosteron kremi işe yarar mı?

Testosteron hormonunun yetersiz olması ya da gereğinden fazla üretilmesi durumunda bunun normal seviyeye indirilmesi ya da çıkarılması gerekir. Tıbbi olarak bir tedavi uygulanacağı zaman aynı anda yaşam biçiminde de değişiklik yapılması tedaviyi destekler.

Testosteron kremi işe yarar mı sorusu işte bu noktada birçok kişinin yanıtını aradığı bir konudur. Testosteron kremi, başta erkekler olmak üzere kadınlarda da düşük testosteronun tedavi edilmesine yardımcı ürünlerden birisidir.

Testosteron kremi ve testosteron haplarının kimler tarafından kullanılmasını merak edenler için “Kimler testosteron artırıcı kullanmalı?” başlıklı içeriğimiz tatminkar bilgiler sunar.

Bu tür kremler kullanılacağı zaman doktor önerisine göre hareket edilmesi daha sağlıklı sonuçlar elde edilmesi açısından önerilir. Bu hormonun düzenlenmesi için kişinin daha sağlıklı bir yaşam biçimini benimsemesi de önerilen bir durumdur.

Sağlıklı beslenme, uyku düzeninin dengelenmesi, stres yaratan ortamlardan mümkün olduğunca uzak durmak öncelikle yaşamsal alanda yapılması gereken düzenlemeler arasında yer alır. Bunun yanı sıra hekimin uygun görmesi durumunda ilaç tedavileri de uygulanır.

Cinsel gelişme açısından önemli bir hormon olması da bilinen özellikleri arasındadır. Kadınlarda da bulunur. Erkek vücudunda ise daha yüksek oranda üretilir.

Testosteron kremi ne kadar kullanılır?

Testosteron azlığına bağlı şikayetlerin giderilmesinde kullanılan testosteron kremini, prospektüsünde yer alan uyarılara bağlı kalarak kullanmak gerekir. Aksi takdirde bazı hafif yan etkilerin yaşanması muhtemeldir.

Testosteron kremi kullanılacağı zaman öncelikle hekim önerisine göre hareket edilir. Vücutta fazla ya da az olup olmadığının anlaşılması ise birtakım tetkiklerden sonra belli olur. Eksik olması durumunda çeşitli belirtilerle kendisini gösterir.

Testosteron eksikliğine bağlı belirtiler tespit edildikten sonra hormon düzeyine göre kremin ne kadar kullanılacağı belirlenir.

Peki, testosteron hormonu düşük olduğu nasıl anlaşılır?.Erkeklik hormonu seviyesinin düşük olduüuna karar verebilmek için öncelikle testosteronun normal seviyesi bilinmelidir. Eksikliğinde bazı belirtiler görülür:

  • Vücut yağlarında artış yaşanması,
  • Terleme ve sıcak basması,
  • Ereksiyon bozuklukları,
  • Cinsel istekte azalma,
  • Kemik, incelmeleri

… bu tür belirtilerdir.

Testosteron konusunda krem ve benzeri ürünler kullanılacağı zaman doktor önerisine göre hareket edilmesi önerilir. Öncelikle kişinin vücudunda ne oranda olduğunun anlaşılması gerekirken bunun için tahlil yapılmalıdır.

Cinsel sağlık için testosteron kremi

Kim sağlıklı ve canlı bir cinsel yaşam istemez ki? Bu renkli seks hayatının en önemli etkenlerden birisi de testosteron seviyesidir.

Düzenli bir cinsel yaşam için testosteron seviyesi kesinlikle normal değerde olmalıdır. Eğer bu konuda sıkıntılar var ise bu hormonun eksik ya da fazla olup olmadığının anlaşılması gerekir.

Erkek çocuklarda vaktinden önce ergenliğe girilmesi fazla salgılandığına işaret kabul edilir. Yüksek miktarda salgılandığında bu hormonun normal düzeyine indirilmesi gerekir. Esasında çok yüksek olmadığı sürece yüksek testosteronun birtakım faydaları bulunur

Ciddi problemlere neden olacak kadar yüksek olmamak kaydıyla normalin az üstündeki testosteron düzeyinin sağladığı yararlar, yüksek testosteron seviyesinin faydaları nelerdir içeriği sayesinde daha net öğrenilebilir.

Testosteron düzeyinin azalması ile birlikte görülen cinsel sağlık sorunları sadece erkeklerde değil kadınlarda da etkisini gösterir. Bu konuda ACCP Journals üzerinden yayınlanan kapsamlı çalışmaya buradan göz atabilirsiniz.

Testosteron artırıcı ilaçlar

Testogen

testogen

Testosteron seviyesinin vücutta ne denli önemli olduğunuzu öğrendikten sonra doğal yollarla bu hormonu artırmak isteyenlere Testogen mükemmel bir çözüm sunuyor.

Hem seks hayatınız hem de sportif falliyetleriniz esnasında gerekli testosteron seviyesi bu doğal takviye ile mümkün. Düzenli kullanım sonucunda gösterdiği faydalara çok şaşıracaksınız.

TestoPrime

testo prime

Fiziğinizi geliştirmek ve kendinize olan güveninizi yeniden kazanmak için doğal bir testosteron artırıcı arıyorsanız, TestoPrime tam size göre.

Üstelik GDO, Soya içermez, vegandır. Katkı maddesi veya boya içermez.

Testo-Max

testo-max

Testo-Max, üretilen testosteronu artırmayı amaçlayan %100 doğal, besleyici (kapsül şeklinde olan yani enjeksiyon şeklinde olmayan) bir takviyedir.

Güçlü ve doğal bir testosteron güçlendirici arıyorsanız o zaman TestoMax tam size göre bir takviyedir.

TestoFuel

testofuel

Testofuel’in kas ve dayanıklılık oluşturmadaki başarısının ardındaki sır, içerisindeki bileşenlerin mükemmel kombinasyonudur.

İyi araştırılmış bileşenlerle güncel bir formül kullanır. Bu testosteron artırıcı, beslenme ve egzersiz için harika bir formülasyondur.

Testolan

testolan

Erektil disfonksiyon, kaybolan cinsel arzu, yağ kazanımı, daha az kas kütlesi, düşük yaşam kalitesi, daha az enerji ve yaşlanma testosteron eksikliğinin belirtileri olarak sayılır.

30 yaşından itibaren bu erkeklik hormonunun miktarı her yıl %1 azalmaktadır. Testolan tüm bu belirtileri ortadan kaldıracak güçlü formüle sahiptir.

Sonuç

Testosteron hormonunun eksikliği çeşitli sağlık problemlerine zemin hazırlar. Testosteron düzeyinin normal seviyelerine yükseltilmesi ve düşüklüğe bağlı tezahür eden problemlerin tedavi edilmesi gereklidir.

Bundan dolayı da bazı doğal ürünlerin kullanılması sağlık açısından gerekli olabilmektedir. Bu tür bir durumla karşılaşıldığında doğal ürünlerin tercih edilmesi daha uygundur.

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için vücudun dengede olması gerekirken doğal ve organik ürünler sayesinde bu mümkün olur. Düzenli kullanımda henüz kısa vadede dahi olumlu etkisini hissettiren bu ilaçların talimatlar doğrultusunda kullanılması önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.