testosteron

Testosteron Penisimi Büyütür Mü?

  Yazar: Michael Moody

Testosteronun fazla olması penisi büyütür mü? Testosteron tedavisi ile penis boyunu uzatmak mümkün mü? Tüm sorularınızın cevabı sitemizde…

Testosteron ve bunun penis boyuna olan etkisi ile ilgili pek çok efsane kulağınıza gelmiştir. Peki bu anlatılanların doğruluk payı var mı?

Testosteron hormonunun fazla olması, penis boyuna etki eder mi? Testosteron hormonu alarak penis boyunun uzaması sağlanabilir mi? Bu konu hakkında tüm merak edilenlere hep birlikte bakalım…

Testosteronun benisin büyümesine etkisi var mı?

Erkeklerde penis uzunluğunun ana belirleyicisi testosteron hormonudur. Testosteron hormonu yalnızca penis boyunun değil, insan boyunun uzamasına ve diğer uzuvların da gelişmesine yardımcı olur.

Eğer testosteron vücutta yeteri kadar üretilmiyorsa ya da fizyolojik sebeplere bağlı olarak yeteri kadar kullanılmıyorsa, bu durumda penis boyu kısa kalabilir.

Penis boyunun kısa olması kader olarak nitelendirilemez. Zira uygun tedavi yöntemleri ile penis boyunun uzatılması mümkündür. Bu tedavi yöntemleri arasında cerrahi müdahale ve ilaç kullanımı olduğu gibi, beslenme ve yaşam tarzı değişiklikleri de bulunur.

Penis boyunun kısa olması durumunda en çok tercih edilen tedavi yöntemi, testosteron artırıcı ilaçlar kullanarak testosteronu arttırmaktır. Böylelikle penis boyunun uzatılmasına da katkı sağlanmış olacaktır.

Penis boyunu uzatmak için yapılabilecekler

Çocuklarda mikro penis vakaları çok fazla önemsenmez. Oysa erken yaşta gerekli tedavi uygulandığında ileride daha ciddi tedavilere gerek kalmaz. Bu sebeple erken yaşta önlem almak daha doğru olacaktır.

Penis boyunun kısa olmasının sperm üretimi ile bir ilişkisi bulunmaz. Fakat testosteron sperm üretimi ile doğrudan ilişkilidir. Yani testosteron seviyesinin düşük olması ya da yüksek olması, sperm yoğunluğu ve kalitesi bakımından önemli bir belirleyicidir.

Sağlıklı bir cinsel birliktelik yaşamak için, penis boyunun önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Aynı zamanda sağlıklı bir cinsel hayat, bir yandan da sağlıklı ve mutlu bir hayat anlamına geliyor.

Testosteron seviyesini artırarak hayatınızı pek çok açıdan daha pozitif bir noktaya taşımanız mümkün. Yalnızca bunun için neler yapabileceğinizi bilmeniz yeterli.

Bu yüzden isterseniz doktorunuzla görüşebilir, isterseniz de testosteron tedavisinde kullanılan testosteron hapı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.