ses ve testosteron

Testosteron Sesinizi Değiştirir Mi?

  Yazar: Michael Moody

Testosteron seviyesi sese etki ediyor mu? Testosteron seviyesini yükselterek sesi kalınlaştırmak mümkün mü? Tüm detaylar yazımızın devamında!

Testosteron seviyesinin insan vücuduna ve sağlığına olan etkileri biliniyor. Testosteron, hem penis boyu ile, hem de vücut gelişimi ile, hem de ses ile doğrudan etkili.

Peki testosteron sesi ne şekilde değiştiriyor? Testosteron seviyesi yükselince ses kalınlaşır mı? Hep birlikte merak edilen tüm bu soruların cevaplarına bakalım.

Testosteron seviyesinin sese olan etkisi nedir?

Testosteronun yeterince salgılanmadığı durumlarda erkeklerin sesinin daha ince olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda yapılmış olan çalışmalara göre, erkeklerin ses kalınlığı ile penis boyu arasında bir ilişki de bulunmaktadır.

Buna göre testosteron seviyesinin düşüklüğüne bağlı olarak sesi ince olan erkeklerin penis boyunun da ideal boyuttan uzak olduğu gözlenmiştir. Bu yüzden sesi ince olan erkeklerin özellikle gelişme döneminde testosteron takviyesi yapılmalıdır.

Gelişme dönemini tamamlamış olan erkekler, testosteron seviyesini arttırmak ve sesi kalınlaştırmak için testosteron artırıcı ilaçlar kullanabilirler.

Sesin yanında testosteronun gelişim sürecinde penis boyuna etki ettiği, başka organların gelişimine katkı sağladığı ve yüzde kıllanmaya sebep olduğu bilinmektedir. Yani testosteron takviyesi alarak penis boyutunu büyütmek mümkün olabilmektedir.

Sesi kalınlaştırmak için testosteron artırıcı besinler ve takviyeler kullanılabilir mi?

Yapılan araştırmalar, vücuttaki testosteron seviyesinin doğru şekilde beslenerek ve testosteron tedavisi alınarak yükseltilebileceğini göstermiştir.

Bu süreçte testosteron artırıcı yiyecekler öğünleriniz içerisinde daha çok bulunmalı. Bunun için oluşturulmuş pek çok liste ve diyet programı mevcut.

Testosteron seviyesini artırmak için uygulayabileceğiniz yaşam tarzı değişiklikleri de bulunuyor. Bu değişiklikler şu şekilde listelenmiş durumda:

  • Yeteri kadar uyumak,
  • Sağlıklı bir kiloda olmak,
  • Düzenli olarak seks yapmak,
  • Düzenli olarak hareket etmek ve egzersiz yapmak,
  • Psikolojinizi her zaman iyi tutmaya çalışmak ve stresten uzak olmak,
  • Vücudunuz için gerekli olan mineralleri ve vitaminleri almak,
  • Altta yatan sağlık sorunlarını tespit ederek bunları çözmek için hamleler yapmak.

Eğer söz konusu değişiklikleri hayatınıza uygularsanız, testosteron seviyesini doğal yollarla artırmış olursunuz. Bu da size daha sağlıklı bir beden, daha sağlıklı bir cinsel hayat ve daha mutlu bir yaşam sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.