testosteron

Testosteron Seviyesi Nasıl Artar?

  Yazar: Michael Moody

Hayatta ve yatakta performans düşüşü kaygısı mı yaşıyorsunuz? O halde doğan takviyeleri ve testosteron arttırma yollarını görmek için bu makaleye bi’ bak.

Testosteronunuz düşük mü çıkıyor? Testosteron nasıl artar merak mı ediyorsunuz? O halde kimyasal ilaçlar kullanmadan Testosteron nasıl artırılır burada öğrenebilirsiniz.

Testosteron erkekler için de kadınlar için de çok önemli bir hormondur. Ancak tabi ki erkekler için daha önemli çünkü erkekleri daha maskülen yapan özellikler bu hormon sayesinde oluşuyor.

Testosteron seviyesi artırmak için için yüzlerce yöntem var, mesela steroidler. Tek yapmanız gereken steroidi damar yolu ile vücudunuza enjekte etmek ve bu sayede vücudunuz testosteron ile dolup taşacaktır.

Ancak testosteron seviyesi arttıran tüm bu kimyasallar çok sayıda yan etki ile geliyor. Bu yüzden biz de doğal yollar ile arttırmaya odaklanıyoruz.

Bu makalede Testosteron seviyesini arttırmanın en iyi ve doğal yollarını öğreneceğiz. O halde zaman kaybetmeden devam edelim.

Vücuttaki normal testosteron seviyesi nedir?

erkek testosteron üretim yaşı

Testosteron seviyesi erkeklerde cinsel ve metabolik performans için oldukça önemlidir.

Mayo Clinic’e göre sağlıklı ve yetişkin bir erkekte 240 ng/dL ila 950 ng/dL arasında olmalıdır. Yetişkinliğin erken evrelerinde bu oran 1070 ng/dL’ye kadar çıkabilir ki bu dönem erkeklerin fiziksel gelişimini tamamladığı döneme denk gelir.

Bu oran çok sayıda faktöre bağlı olarak değişiklik de gösterebilir. Örneğin, 50’lerini geçen erkeklerde 215~800 ng/dL seviyelerinde dahi görülebilir.

Teorik olarak uygun ortalama 670 ng/dL olarak kabul edilir ancak fiziksel, zihinsel, hormonal, diyet, hastalıklar veya ilaçlar sebebi ile bu oran daha da düşük çıkabilir.

Hedef, vücudunuzun sağlıklı t-hormonu seviyesine ulaşması için fiziksel, diyet veya takviyeler ile yardımcı olmak.

Testosteron seviyesini korumak neden önemli?

Şüphesiz erkekler için en önemli hormonlardan biri testosteron. Fiziksel, zihinsel ve cinsel önemi yapay testosteron, kimyasal güçlendirici ve doğal takviyelerin ortaya çıkmasını sağladı.

Bir erkeğin gerçek bir erkek olması için bir numaralı ihtiyacı testosteron. Ergenlik döneminde başlayıp hayatınız boyunca çalışmaya devam ediyor.

Sadece bu da değil, erkeklere yakıştırılan bazı özellikler de bu hormon sayesinde gerçekleşiyor. Mesela, öfke, cesaret, rekabetçilik, güç vs.

Kaslar, uzun süreli dayanıklılık, büyük güç ve heykelsi fizik hepsi androjenler sayesinde.

Hepsinin temel özelliği cinsellik. Testosteronun yönettiği ve insanlığın en büyük zevkine ulaşmanı sağlayan cinsellik.

Bununla beraber, bazı çalışmalara göre bu hormon, dolaşım sistemini düzeltiyor, kolesterolü düşürüyor, kan şekerini kontrol ediyor ve kan pıhtılaşmasını önlüyor.

Testosteron Seviyesi Nasıl Artırılır?

optimal testosteron seviyeleri

Günlük egzersiz

Egzersiz yapmak sadece testosteron değil tüm hormonları düzenlemek için etkili bir yol.

Obezite ve kilo almak androjenlerin düşüşünün iki temel nedeni.

Günlük çalıştığınızda depolanmış yağ yakılır ve metabolik döngü içerisinde testosteron artışını sağlar.

Diyet

Egzersizlerin ardından diyet de dikkat edilecek ikinci büyük etken. Egzersizin verimli olması için alınan gıdalara da özenilmeli.

Ayrıca istiridye, somon, kırmızı et, baklagiller, fasulye, kuruyemiş (ceviz, badem, kaju), turunçgiller (portakal, üzüm, limon) gibi bazı yiyecekler de androjen seviyesinin artmasına yardımcı olur.

Genel olarak diyetiniz bolca protein, yeterli miktar karbonhidrat, önemli mineraller ve vitaminleri içermeli.

Zihinsel Sağlık

Çalışmalar gösteriyor ki stresli veya gergin olunan durumlarda stres hormon kortizolun artışı sebebi ile testeron yarı seviyesine kadar inebiliyor.

Meditasyon veya yoga yapmak, zihnini rahatlatmak için harika bir yol. Rahatlatıcı şarkılar, sabah yürüyüşleri, iştah açıcı yemekler vs. stres ile baş etmek de yardımcı olan şeyler.

Ailen, arkadaşların, partnerin ya da bir profesyonelden yardım alarak stresi yenmek de testosteron seviyesinde ciddi bir artışı sağlamak için değerlendirilmelidir.

Düzenli Seks

Açıkçası bu biraz ilginç bir tavsiye zira testosteron düşük iken iyi bir seks de zor olacaktır. Ancak bazı çalışmalara göre bu durum tam tersi. Eğer düzenli seks yapıyorsan t seviyesi de ilk başlarda düşmüyor.

Sık sık faaliyete girişerek vücuduna her zaman yeterince t-hormonu bulundurması talimatını veriyorsunuz ve bu sayede de t-seviyesi kritik bir düşüş yaşamıyor.

Natural Takviyeler

1. Testogen

testogen

Bu ürün çinko, B6, D ve K1 vitamini, boron gibi önemli maddeleri içerir %100 bitkiseldir.

Tıbbi reçetelere göre yapılmıştır ve herhangi bir zararlı yan etkisi de görülmez. Aşırı yağı düzenleyerek kas yağ dengesinin korunmasına yardımcı olur ve cinsel aktiviteyi de destekler.

2. Testo-Max

testo-max

Testo-Max, küresel pazarın en iyisidir ve erkekliğinizi geliştirmek için her biri benzersiz pro-androjenik özelliklere sahip birden fazla takviyeyi birleştirir.

Bu ürün, düşük testosteron problemlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan besleyici bir organik ve bitkisel içerik karışımı içerir. Takviyenin, 3 ila 6 haftalık özel kullanım içinde kullanıcının orgazm yoğunluğunu zirveye çıkardığı bilinmektedir.

3. Testofuel

testofuel

Kaybedilen androjenleri telafi ederek atletik ve cinsel yönden de destek olan popüler bir performans arttırıcıdır bu ürün.

Aspartik asit, D vitamini ve istiridye özü gibi %100 organik bileşenlerden yapılır. Artan kondisyon, gelişmiş dayanıklılık ve egzersiz sonrası daha hızlı iyileşme gibi faydaları görülür.

4. Prime Male

prime male

Bu tam anlamıyla hepsi bi’ arada tarzı, androjen düşüşünün tüm etkilerini yok eden etkili bir testosteron arttırıcı.

En iyi 12 bitkisel muhtevanın bir kapsülde toplanması ile yapıldı. Libido ve dayanıklılığını arttırır. Kas gelişimi, yağ kaybı, dolaşım sisteminin düzenlenmesi gibi de ekstra katkıları vardır.

5. Testolan

testolan

Testolan, yataktaki performansı arttıran 11 potansiyel organik reçetenin bir birleşimidir. Daha ilk haftadan libido artışı, daha sağlam ereksiyon ve artan kondisyon gibi etkileri görebilirsin. Nitrik oksit aktivitesine artış da bu ürünün bir diğer etkisi.

6. TestoLab Pro

TestoLab Pro

Bu ürün kafeinsiz, sentetik katkı maddeleri içermeyen ve soya içermeyen bileşenlerden yapılan nutrasötik testosteron güçlendiricinin mükemmel bir örneğidir.

Bağlı halde bulunan testosteronu da serbest bırakarak, kandaki serbest hormonu arttırır. Testosteron seviyelerini yükseltmek için hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılabilir.

Sonuç

Testeron çok önemlidir ve seviyesi düştüğünde bahaneler üretmemelisiniz.

Tıbbi yardım almadan dahi hayatınızda küçük değişiklikler ile seviyeyi toparlayabilirsiniz.

Egzersiz, doğru diyet ve düzenli seks en kolay yöntemler. Eğer bunları stressiz bir hayat ile de tamamlarsanız işin yarısını hallettiniz demektir.

Geri kalanı da t-seviyesini arttıran yukarıda listelediklerimiz gibi doğal takviyeler ile tamamlanabilir.

Sonrakini oku: Yüksek Testosteron Seviyesinin Faydaları Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.