Testosteron Hapı

Testosteron Tedavisinde Testosteron Hapı Kullanılır Mı?

  Yazar: Michael Moody

Testosteronu tedavi ederken yararlanabileceğiniz birçok şey vardır. Ancak hapların da çok işe yaradığını belirtelim. Detaylar yazımızda.

Testosteron düzeyi, 300 ile 1200 ng/dL arasında olmalıdır. Sağlıklı bir insanda bu düzeyde değişen testosteron miktarının sınırların altına ya da üstüne çıkması, testosteron fazlalığı veya azlığı olarak ifade edilir.

Testosteron düzeyi 300 ng/dL değerden daha düşük erkeklerin testosteron tedavisi ile cinsel dürtüleri artmakta, enerji seviyeleri yükselmekte ve ruh hali daha olumlu yönde ilerlemektedir.

Testosteron tedavisi için öncelikle testosteron eksikliğinin olup olmadığı teşhis edilir. Peki, testosteron eksikliğinin belirtileri nelerdir?

 • Cinsel dürtüde azalma, libido kaybı,
 • Erektil disfonksiyon gelişebilir,
 • Yorgunluk ve bitkin hissetme,
 • Kas kütlesinde ciddi miktarda azalma,
 • Saçlar başta olmak üzere vücut kıllarında dökülme,
 • Dikkat dağınıklığı ve odaklanamama,
 • Anksiyete, depresyon,
 • Asabiyet ve düşük öz güven,

Şeklide ifade edilebilir. Düşük testosteron belirtilerine sahipseniz ve yapılan testler normalin dışında değerleri işaret ediyorsa bu durumda testosteron tedavisini düşünebilirsiniz. O halde, düşük testosteron nasıl tedavi edilir?

Testosteron yoksunluğu tedavisinde hem klinik hem de alternatif yöntemler ile ilgili yapılan bilimsel araştırmaya göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Testosteron tedavisi için her bireye özgü tedavi uygulanır. Söz gelimi, testosteron yoksunluğu şikayetinde genellikle testosteron hapı ve testosteron artırıcı gıdalar önerilir. Bunun yanı sıra:

 • Günde bir kez kullanılan transdermal yamalar,
 • Jeller,
 • Enjeksiyon ve implant tedavileri,

Olmak üzere birçok yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden ziyade, “testosteron tedavisinde testosteron hapı kullanılır mı?” sorusu üzerine, testosteron haplarına yoğunlaşacağız.

Testosteron hapı olur mu?

Evet, testosteron kaynaklı bozuklukları ve testosteron yoğunluğunu düzenleyen takviye haplar mevcuttur. Bu haplar, ergenlikle birlikte yükselen ve otuzlu yaşlarla birlikte her yıl ortalama %1 düşen testosteron seviyesini dengelemeye yardımcı olur.

Özellikle yaşlı erkeklerde görülen seks hormonu azlığı yani testosteron yoksunluğu, osteoporoz, kas kütlesi ve güç kaybı gibi problemlere neden olur. Bunun yanı sıra psikolojik etkileri de bulunur.

İfade edilen hallerde kullanılan testosteron hapı, semptomların tedavisi için önemli ölçüde fayda sağlar.

Testosteron düzeyindeki azalma, yaşla birlikte doğal karşılanır. Ancak azalma eğilimi doğal yüzdesinden daha yüksekse bu durumda testosteron hapı kullanılabilir. Bu da “kimler testosteron artırıcı kullanmalı?” sorusuna verilebilecek yanıtlardan biridir.

Testosteron hapı ne işe yarar?

Testosteron miktarı genellikle iki farklı şekilde kategorize edilir. Vücuttaki toplam testosteron düzeyi ve serbest testosteron olarak iki başlıkta incelenen testosteron, vücutta seks hormonu ile ilişkili proteine yani globüline bağlanır.

Proteine bağlanmayan testosteron ise serbest testosteron denir. Vücutta azalan testosteron düzeyi genellikle serbest testosteronlarla ilgilidir. “Testosteron hapı ne işe yarar?” sorusu, serbest testosteronların düzeyini dengelemesiyle açıklanır.

Testosteron hapı libidoyu artırır mı?

Erkeklerden bazıları için, cinsel dürtüyü ve libidoyu artırmak ve buna bağlı ereksiyon sorunlarını çözmek için testosteron takviyesi uygulanır. Son yıllarda, doğal yollarla üretilen testosteron hapları, takviye için alternatif ürünler arasındadır.

Her testosteron hapı aynı etkiye sahip olmadığı gibi her biri başarılı sonuç vermez. O halde, testosteron hapları arasında seçim yaparken hangi kriterler baz alınır, bir testosteron artırıcıda olması gereken nelerdir?

Testosteron takviyesi olarak kullanılan testosteron haplarının tek başına cinsel disfonksiyonu ve ereksiyon problemini çözemeyeceği açıktır. Bu haplar ile birlikte doğru beslenme düzeni ve aktif bir yaşam tarzı gereklidir.

Testosteron hapı kas yapar mı?

Testosteron haplarının bir diğer faydası ise fiziksel performansta artış sağlamasıdır. Testosteron, erkeklerde kas hacmini ve performansını doğrudan düzenleyen bir hormondur. Bu nedenle testosteron hapları dolaylı da olsa fiziksel gelişime de katkıda bulunur.

Testosteron hapı ile birlikte, vücudun testosteron miktarını dengelemek ve düşüklüğün önüne geçmek için doğal besinler de kullanılmalıdır.

Testosterona faydalı besinler

Çinko

Klinik çalışmalar, çinkonun testosteron düzeyinde artışa neden olduğunu açıklar niteliktedir. Bu doğrultuda günlük beslenmenize; tam tahıllı yiyecekler ve kabuklu deniz ürünleri gibi çinko bakımından zengin ürünleri ekleyebilirsiniz.

Potasyum

Testosteron sentezinde görev alan potasyum da günlük beslenmenin önemli unsurlarından olmalıdır. Muz, ıspanak ve pancar gibi besinler zengin potasyum deposudur.

Düzenli egzersiz, adrenalin hormonu ile birlikte testosteron hormonunu da artırır. Son olarak şekersiz hayat ve daha verimli uykuyu da ihmal etmemelisiniz.

Testosteron hapı zararlı mı?

Sadece testosteron hapı değil, tüm haplar zararlıdır ancak ihtiyaca uygun ve gerekli dozda kullanılmadığı takdirde. Bu nedenle testosteron hapı zarar zararlı mı? sorusu aslında kullanım şekline göre değişmektedir.

Testosteron düşüklüğü nedeniyle takviye hap kullanan kişi, testosteron hapının prospektüsünde yer alan talimatlara uygun kullanmalıdır.

Prospektüste yer alan hususlara dikkat edilmediği takdirde her ilaçta olduğu gibi birtakım sorunlar yaşanabilir.

Bazı testosteron hapları, doğru kullanılması ve yeterli dozda alınmasına rağmen zarar verebilir. Bu ilaçlar daha çok merdiven altı mekanlarda üretilen ve herhangi bir tıbbi ve ecza bilgisi olmayanlarca imal edilir. Kesinlikle sakınmak gerekir.

İçeriği daha çok organik ve doğal maddeler içeren, bir bakıma beslenme takviyesi niteliğinde kullanılabilen hapları kullanmak, diğerlerine göre daha yararlı olacaktır.

Doğal ve organik testosteron hapları alternatiflerine göre çok daha güvenlidir. Genellikle mide şikayetleri olan kullanıcıların ilk kullanım esnasında yaşadığı hazımsızlık şikayetleri dışında ciddi bir yan etkiye sahip değildir.

Klinik testlerde herhangi ciddi bir risk bulgusuna rastlanmayan doğal testosteron hapları iyice etüt edilmeli ve aralarından en olumlu değerlendirmelere tabi tutulan tercih edilmelidir.

Başta erkeklerin testosteron düzeylerini artırmada kullanılan testosteron hapları, testosteron düşüklüğüne bağlı problemlerin giderilmesinde ve ereksiyon kaynaklı cinsel bozukluk ve libido problemlerinin tedavisinde kullanılır.

Testosteron hormonunu tetikleyen ve artırıcı etki gösteren besinler ve bitkilerden yararlanılarak üretilen testosteron hapları, önerildiği sürelerde, ifade edildiği dozlarda ve düzenli periyotlarla kullanılmalıdır.

Testosteron hapları nelerdir?

TestoPrime

testo prime

Yüzde yüz memnuniyet ve ömür boyu garanti gibi iddialı sloganları olan TestoPrime, 12 doğal, güçlü ve klinik olarak desteklenen içerikle, gücünüzü geri kazanmanıza ve bu erkekliği yok eden semptomları tersine çevirmenize yardımcı olur.

Bunun yanında Genetiği Değiştirilirmiş Organizma (GDO) bulundurmaması da önemli bir özelliğidir.

Testogen

testogen

Testogen üretici firmaya göre, bu ürünün formülünde bulunan bileşenlerin kombinasyonu, zamanla daha da kötüleşen bir sorun olan “düşük T’yi durdurmaya” yardımcı olacak şekilde geliştirilmiştir.

Yani düzenli Testogen kullanımı sizi daha iyi bir cinsel hayata yönendirecektir.

Testo-Max

testo-max

Tamamen doğal 10 testo-artırıcı bileşen içeren Testo-Max.içerdiği yoğun D-Aspartik sayesinde testosteron seviyenizi hızlı şekilde artıracaktır.

Sınırlarınızın ne olduğunu düşünüyorsanız, Testo-Max ile onları aşmaya hazır olun.

Testofuel

testofuel

TestoFuel, testosteron limitlerinizi zorlayıp büyümenin önündeki engelleri yıkmak için devrim niteliğinde, kapsamlı bir şekilde araştırılmış kas geliştirme takviyesi olarak kabul edilir.

Vücudunuza doğal olarak daha fazla testosteron üretmek için ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayarak, testosteron seviyenizi doğal olarak artırmak için üretilmiştir.

Testolan

testolan

Kaybolan cinsel arzunuzu tekrar kazanmak veya kas kütlelerinizi geliştirmek istiyorsanız o zaman erkeklik hormonu artırıcısı olan Testolan tam size göre.

Doğal içeriklerle üretilen Testolan’ı güvenle kullanabilirsiniz.

Sonuç

Testosteron eksikliği her erkeğin korkulu rüyası. Ancak çözümsüz değil. Testosteron hapı bu tedavi yöntemlerinden sadece birisi.

Bir sağlık kuruluşunun gözetiminde alacağınız testosteron artırıcılar, erkeklik hormonu seviyenizi artırmada fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.