yağ yakıcı yiyecek ve içecekler

Yağ Yakıcı Yiyecek ve İçecekler Nelerdir?

  Yazar: Michael Moody

Yağ yakarken yediklerimizin ve içtiklerimizin çok önemi vardır. Bize yağ kütlesi kazandıranda yediklerimiz ve içtiklerimizdir. Peki hangileri yağ yaktırır?

Ayna karşısına geçtiniz ve fazla kilolarınız olduğunu fark ettiniz. Artık kıyafetlerinize sığmakta zorluklar çıkıyorsa veya plaja gitme konusunda endişeleniriz başlamışsa ve bu durum sağlığınıza etki ediyorsa zayıflamanın zamanı gelmiş olabilir.

Yağlarınızı yakmaya karar verdiniz. Ancak bu işlemi ameliyatlarla ve diğer kimyasal ilaçlarla yapmak istemiyorsunuz. O halde doğal yöntemleri denemenin zamanı gelmedi mi?

Sağlıklı bir zayıflama için yağ yakıcı yiyecek ve içeceklerin doğal etkilerinden faydalanabilirsiniz. İşte yağ yakma sürecinde vücudunuzun en yakın dostu olacak yiyecek ve içecekler.

Yağları nasıl yakabiliriz?

Yağ yakımını hızlandıran içecekler ve yiyecekler, temel olarak metabolizma faaliyetlerinin hızlandırılmasına yardımcı olur. Hızlı bir metabolizma, tüketilen yiyeceklerin vücut içerisindeki yaşam döngülerini de hızlandırır ve en nihayetinde vücutta yer alan yağların tamamen yok edilmesini sağlar.

Yağ yakımını tetikleyen ve vücut sağlığını dirençli bir noktaya taşıyan yiyecek ve içeceklerin bir diğer faydası da genel bağışıklık sistemi üzerinedir. Bağışıklık sistemini güçlendiren bu besinler, yağ yakmanızı sağlarken aynı anda vücudunuz dirençli ve güçlü olmasına da yardımcı olur.

Vücudun yağlardan ve yağ tabakalarından besinler yardımıyla kurtulmasının bir diğer yöntemi de takviye edici gıdalardır. Yağ yakımını destekleyen besinlerle birlikte kesin çözüm üreterek, yağ yakmanızı  sağlayacak en etkili 8 yağ yakıcı hapı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yağ yakıcı yiyecekler nelerdir?

İdeal kiloyu yakalamak ve fit bir görünüm elde etmek hemen herkesin hayalidir. Yetişkin insanların günlük olarak alması gereken kalori miktarı, bireysel anlamda ideal kilonun belirlenmesi konusunda en önemli faktördür.

Dolayısıyla hemen herkes tarafından merak edilen nasıl daha hızlı yağ yakarız? Sorusunun cevabı gündelik olarak vücudun aldığı kalori miktarı ile doğru orantılıdır. Dengeli ve faydalı besin tüketimi, aldığınız günlük kalori miktarını dengeleyecektir.

Her bireyin günlük olarak alması gereken ideal kalori miktarı farklıdır. Gündelik yaşamın nasıl sürdürüldüğü, gün içerisinde hareketlilik oranının ne olduğu gibi durumlar ideal kalori miktarının ne olması gerektiği sorusunun cevabı niteliğindedir.

Eğer kilonuzu belli bir standartta tutmak ve vücudunuzun için en uygun günlük kalori alım miktarını belirlemek istiyorsanız, gündelik yaşamınızı gözden geçirmelisiniz.

Hareketsiz ve durağan bir yaşamınız varsa yağ yakan yiyecekler tam da sizin talepleriniz karşılayacak besin gruplarıdır.

Gündelik yaşamı hareketsiz sürdürmek kas gruplarının çalışmasını engeller ve dolayısıyla vücut daha az kaloriye ihtiyaç duyar. Bu durumda kilo almak ve hiç istemediğiniz halde yağ tabaklarının ortaya çıkması olasıdır.

Yağ yakan yiyecekler, gündelik yaşamı durağan biçimde sürdürenlerin günlük olarak ihtiyaç duydukları kalorileri sağlarken sadece bunu yapmakla yetinmez ve aynı zamanda yağ dokularına savaş açar.

Yoğurt

Sağladığı yüksek düzeyde tokluk hissi ile yoğurt adeta doğal bir kilo verme aracıdır. Besleyici değeri de oldukça önemli düzeylerde olan yoğurdun potasyum ve kalsiyum oranı vücudun ihtiyaç duyduğu kalori miktarını sağlarken, yağ yakımını da önemli ölçüde destekler.

Yumurta

Gerçek bir protein deposu olan yumurta, yoğun miktarlarda mineraller ve vitaminlere de ev sahipliği yapar. Metabolizma faaliyetlerini süratlendiren yumurta, hızla vücudun yağ yakmasına katkı sunar.

Avokado

Yağ yakıcı besinler arasında avokadonun önemi, vücudun ihtiyaç duyduğu yağlara da ev sahipliği yapmasıdır. Yağ tabakası oluşumunu engelleyen bu yağlar, sağlıklı biçimde kilo vermenizi sağlar.

Kuruyemişler

Sağlıklı yağlara ev sahipliği yapan bir diğer besin grubu da kuruyemişlerdir. Vücudun yağ biriktirme faaliyetlerinin bir numaralı düşmanı olan kuruyemişler, yağ yakımını destekleyerek sağlıklı kilo kaybı için zemin hazırlar.

Yağ yakıcı içecekler nelerdir?

Yağ yaktıran içecekler, tıpkı yiyeceklerde olduğu gibi vücudunuz ihtiyaçlarını karşılarken zararlı yağları atmaya yönelik etkiye sahiptir. Nasıl hızlıca kilo veririz? Merak ediyorsanız yağ yakıcı içeceklerin güçlü ve besleyici içeriklerinden faydalanabilirsiniz.

Günlük hayat içerisinde rutin olarak tüketilen içeceklerin sağlıklı kilo verme sürecine etkileri, tahmin edildiğinden çok daha büyüktür. Metabolizma faaliyetlerini düzenleyen bazı içecekler, vücudun ihtiyaç duyduğu besin kaynaklarını da sunar.

Ayrıca içecekler, gündelik yaşamda farklı talepleri karşılamak için de kullanılabilir. Yüksek uyarıcı etkisiyle kahve, metabolizmanızı hızlandırırken aynı zamanda gündelik yaşama dinç ve verimli biçimde katılmanızı da sağlar.

Kahve

Kahve, tüm dünyada en çok tüketilen içeceklerden biridir. Kahvenin bu üne sahip olmasının en temel sebebi ise şüphesiz ki metabolizmayı hızlandırmasıdır. Özellikle sporcuların rutin içeceği olan kahve; mental anlamda rahatlama, yağ tabaklarını engelleme ve metabolizmayı çalıştırma etkisine sahiptir.

Yeşil Çay

Gerçek bir antioksidan kaynağı olan yeşil çay, göbek bölgesinde olduğu gibi gözle görülen yağların yakılmasında önemli bir role sahiptir. Hayati önem içeren bazı hastalıkların oluşumunu da engelleyen yeşil çay, yağ yakma konusunda da ustadır.

Elma Sirkesi

Metabolizma hızını destekleyen ve yağ yaktıran içecekler arasında en çok tercih edilen içeceklerden olan elma sirkesi, lezzet açısından da vazgeçilmezdir. Göbek yağ depolarına yönelik etkileri kanıtlanan sirke, içeriğinde bulunan asetik asit ile göbek yağlarının düşmanıdır.

Yediklerimizle nasıl yağ yakarız?

Kilo verirken özgürce besin tüketmek herkes için vazgeçilmez bir taleptir. Özellikle karın bölgesindeki yağlardan nasıl kurtuluruz? Sorusuyla boğuşanların doğru ve sağlıklı bir kilo verme sürecine adapte olması bazı durumlarda zorlayıcı olabilir.

Sağlıklı kilo vermenin birincil şartı doğru besinlerin tüketilmesi ve günlük hayatta ihtiyaç duyulan hareketin gerçekleşiyor olmasıdır. Gündelik yaşamda minimal düzeyde hareket şansına sahip olanların ise tükettiği besinlere ekstra özen göstermeleri gerekir.

Vücudun ihtiyaçlarını karşılayarak sağlıklı zayıflamayı destekleyen kilo verdiren besinler, diyet yapmadan da kilo verebilmenize imkan tanır. Bu besinlerin en temel işlevi, vücuttaki metabolizma faaliyetlerinin hızlandırılması üzerinedir.

Bilineceği üzere vücut, tüketilen besinleri belli bir sistem aracılığıyla dışarıya atar ve bu sisteme metabolizma adı verilir. Metabolizmanın sağlıklı biçimde çalışmaması halinde ise yağ tabakası ve benzeri istenmeyen oluşumlar vücudun farklı noktalarında ortaya çıkabilir.

Bu yağ tabakalarının engellenmesi ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak ise doğru besinlerin tüketilmesiyle mümkündür. Vücudun ihtiyaç duyduğu; mineral, vitamin, protein ve benzeri etkenleri sağlayan besinler yağların bir numaralı düşmanıdır.

Aynı anda vücut ihtiyaçlarını karşılarken zararlı yağlara savaş açan yağ yakımını hızlandıran içecekler ve yiyecekler, sağlıklı bir yaşam için de vazgeçilmez olmalıdır. Vücutta yağ yakılmasını destekleyen besinlerle sağlıklı ve orantılı bir vücut yapısına sahip olmak son derece kolaydır.

En etkili yağ yakıcılar

Fat Burn Extreme

fast burn extreme

Güçlü ve uyarıcı bir diyet takviyesi mi arıyorsunuz? Cevabınız evetse, Fat Burn Extreme sizin için en ideal markalardan biridir. Bu takviye, genel kilo verme programınızı gerçekten destekleyebilecek makul bir formüle sahiptir.

Enerji artışı, metabolizma artışı sağlayarak yağ ve iştah azalması sağlar. Böylece daha hızlı yağ yakabilirsiniz.

Piperinox

piperinox

Piperinox, güçlü bir kilo kaybı takviyesi yapan yedi doğal bileşen içeren vegan bir kilo verme gıda takviyesidir. Sindirim sürecini iyileştirir, metabolizmayı artırır, normal kan şekeri seviyelerini korur ve vücudun toksinleri temizlemesini sağlar.

Bu özellikler yağ yakma konusunda şüphesiz Piperinox’u ön plana çıkarır.

Keto Actives

keto actives

Keto Actives, kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza ve vücudunuzun kaybedilmesi zor bölgelerinden kilo vermenize yardımcı olan devrim niteliğinde bir kilo kaybı besin takviyesidir.

Güveninizi artıran ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayan ince ve formda bir vücut elde etmenize yardımcı olur. Metabolizmanızı artırır ve iştahınızı azaltarak kilo vermenize yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.