yağ yakma takviyesi

Yağ Yakıcılar Ne Kadar Süre Kullanılır?

  Yazar: Michael Moody

Yağ yakıcılar günümüzde önemli yere sahiptir. Ancak ne kadar kullanılmalı? Karar vermekte zorlanabilirsiniz ancak makalemizi okursanız asla!

Çeşit çeşit atıştırmalıkların artmasıyla günümüzde sağlıklı beslenme yerini aperatif beslenmelere bıraktı. Özellikle paket yiyecekler, içeriğinde çeşitli yağ ve şurupların bulunduğu yiyecekler özellikle göbek bölgesinde yağlanmalara neden oluyor.

Bir de bu duruma gün içinde fazla fiziksel aktivitede bulunmama ve spor yapmama eklenince yağlarla yüzleşmek kaçınılmaz hale geliyor. İşte bu noktada imdadınıza yetişen bir takviye karşımıza çıkıyor. Evet, yağ yakıcılardan bahsediyoruz.

Yağ yakıcılar günümüzde önemli yere sahiptir. Ancak yağ yakıcılar ne kadar kullanılmalı? Karar vermekte zorlanabilirsiniz ancak makalemizi okursanız asla!

Öncelikle vücuttaki yağlarla çok ilişkili bir durum olan obeziteye değinelim.

Obezite nedir?

Günümüzde maalesef birçok insanın karşı karşıya kaldığı bir durum da obezitedir. Önü alınmadığı ve tedavi edilmediği müddetçe ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Sağlık Bakanlığı tanımına göre obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır.

Obezite genel olarak bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır.

Obezite ile yüzleşen insanlar cerrahi çözümler yerine yağ yakıcı ve kilo verdirici ilaçlara yönelmektedir. Peki bu kilo verdiren ilaçlar gerçekten işe yarıyor mu?

Obezitenin sıklığı nedir?

Obezite 21.yüzyılın küresel boyutta en önemli halk sağlığı sorunudur. Dünyada hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde obezite her geçen gün artış göstermektedir.

Ülkemizde de obezite sıklığı hem yetişkin hem de çocuklarda giderek artmaktadır. İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de her 3 kişiden 1’i fazla kiloludur. 3 kişiden 1’inin ise obezitesi bulunmaktadır.

Yağ yakıcı nedir?

Yağ kaybı aslına baktığımızda zor bir süreç değildir. Aldığınızdan daha fazla kalori yakıyor ve bir kalori açığı yaratıyor olmalısınız. Aslında denklem bu kadar basit.

İşte yağ yakıcı ilaçlar tam da bu noktada devreye giriyor. Kaliteli bir yağ yakma takviyesinin yapabileceği şey, bu süreci güçlendirmek ve bir yağ kaybı yolculuğu sırasında meydana gelen mücadelelerle savaşmanıza yardımcı olmaktır.

Yağlarınızdan kurtulmaya hazırsanız, bir diyet ve egzersiz rutini uygulayın. İşte bu noktada kesinlikle bir yağ yakma ilaçlarından faydalanabilirsiniz.

Diyetinizi ve egzersiz rutininizi bir ateş olarak düşünün ve sonra yağ yakıcıları o ateşe ciddi bir kömür atmak olarak değerlendirin. Hızlı yağ yakma tekniklerini de muhakkak gözden geçirmelisiniz.

Yağ yakıcılar her gün kullanılır mı?

Her takviye gıdada ve ilaçta olduğu gibi yağ yakıcı ilaçların da belirli sürelerde ve belirli dozlarda kullanılması gerekmektedir.

Hızlı yağ yakmak için ilaçları fazla ve sık şekilde kullanmak fayda sağlamaz aksine zarar verebilir.

Yağ yakma serüvenine yeni başlayanlar için sabahları ilk iş olarak önerilen dozun yarısını almanızı öneririz. Eğer bu doz sizin için uygunsa, dozları artırabilişiniz. Ancak bir sağlık uzmanının rehberliği olmadan önerilen dozu aşmaktan kaçınmanız gerekir.

Yağ yakıcılar en çok aç karnına alındığında (ve antrenmandan önce) daha etkilidir. Ayrıca kafeinin sizi gece uykusuz bırakmaması için günün erken saatlerinde bu ilaçları almanız tavsiye edilmektedir.

Yağ yakıcı takviyeler de egzersiz seçiminiz ne olursa olsun uygulanabilir.

Profesyonel sporcu, vücut geliştirici veya ara sıra koşu yapıyor olsanız da kaliteli bir yağ yakıcı, yağ hücrelerini hedef almanın yanı sıra bir enerji arttırıcı görevi görecektir.

Sorumuzun cevabını belirleyecek olan da spor rutininiz, diyet programınız ve doktorunuzun belirlediği kullanım şeklidir.

Yağ yakıcılar ne kadar süre kullanılır?

Yağ kaybı için üretilen takviye ilaçlar aslında az ya da çok süslü bir kafein hapıdır.

Sizi biraz canlandırabilecek, biraz daha fazla terlemenize ve muhtemelen iştahınızı azaltabilecek çok miktarda uyarıcı ve diğer bileşenler içerirler.

Yağ kaybı açısından mümkün olan en iyi başarıyı görmek istiyorsanız, aslında metabolizmayı hızlandıran bileşenlere sahip bir ürüne ihtiyacınız var. Bu ürünler çok daha iyi bir başarı sağlar ve size sadece enerji vermenin ve iştahı bastırmanın yanı sıra çok sayıda da fayda sağlar.

Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın yollarını ararken bu yağ yakıcıları kafanıza göre ve her gün kullanma durumuna gidebilirsiniz. Ancak sizin için en uygun dozu ve kullanım şeklini doktorunuz belirlemelidir.

Bazı durumlarda ise doğal yollardan yağ yakıcı ürünleri tüketmek denenebilir. Peki yağ yakıcı doğal ürünler nelerdir?

Yağ yakıcı doğal ürünler

  • Kafein– Kafein, metabolizmanızı hızlandırarak vücut yağını yakmanıza yardımcı olur ve ayrıca vücudunuzun yağları enerji olarak yakmasına katkı sağlar.
  • Yeşil Çay Özü – Yeşil Çay Özü size yeşil çayın tüm besinsel faydalarını toz/kapsül halinde verir. Bu öz, her ikisi de yağ yakmanıza yardımcı olan kafein ve polifenol epigallokateşin gallat (EGCG) içerir.
  • Protein tozu – Protein tozu, yağ yakmanıza ve iştahınızı frenlemeye yardımcı olarak metabolizmanızı hızlandırabilir.
  • Çözünür Lif – Bir Çözünür Lif takviyesi iştahınızı kesecek ve yiyeceklerden kalori emilimini kısıtlarken yağ yakımını teşvik edecektir.
  • Yohimbin– Bu, adrenalin seviyenizi yüksek tutacak ve genellikle vücudunuzun yağ yakmasını engelleyen reseptörleri bloke edecektir. Getirebileceği acı verici yan etkilere karşı dikkatli olun.

Yağ yakıcıları aşırı kullanmak zararlı mıdır?

Her türlü takviyede olduğu gibi yağ yakıcı ilaçları da aşırı kullanmak zararlı olabilmektedir. Bu nedenle asla doktorunuzun önerdiği dozun ve kullanım süresinin dışına çıkmamanızı tavsiye ediyoruz.

İşte yağ yakıcı ilaçların bazı yan etkileri:

  • Anksiyete- Yağ yakıcıların, kaygı seviyenizi etkileyen stres hormonunu (kortizol) yükselttiği bilinmektedir.
  • Uyku problemi- Yağ yakıcılarda bulunan uyarıcılar uyku düzeninizi değiştirebilir ve ayrıca kalp atış hızınızı artırarak uykunun önlenmesine yol açabilir.
  • Kan basıncında artış- Hızlanan bir metabolizmanın sonucu, kalbinizin olması gerekenden daha hızlı pompalamasına neden olabilir ve bu da kan basıncınızı yükseltebilir.
  • Davranış değişiklikleri- Yağ yakıcıların tüketicileri, sinirlilik, ruh hali değişimleri, saldırganlık ve sinirlilik gibi davranış değişiklikleri yaşadılar.
  • Mide sorunları- Yağ yakıcılar, ishal, kabızlık ve bağırsak hareketleriyle ilgili diğer sorunlar gibi mide sorunlarına yol açabilir.

Bu nedenlerden dolayı yağ yakıcıları aşırı kullanmamalı ve onaylı olmayan hiçbir takviye ilacı almamalısınız.

En etkili yağ yakıcı ilaçlar

Fit bir vücuda sahip olmak için en etkili yağ yakıcıları sizler için derledik.

Fast Burn Extreme

fast burn extreme

Fast Burn Extreme daha ilk kullanım gününde vücudun performans parametrelerini önemli ölçüde iyileştirecek bileşenlerden üretilmiştir. Yağ yakma konusunda en iyi yardımcılarınızdandır.

Sindirimi anında destekler ve yağ rezervlerinin yakılmasını aktive eder. Vücudu yıllardır biriktirdiği yağ depolarına ulaşması için güçlü bir şekilde teşvik eder.

Piperinox

piperinox

Piperinox doğal içeriklerden üretilmiştir ve yüzlerce müşteri tarafından kapsamlı bir şekilde test edilmiştir. Ürün, düşük yan etkileri ve mükemmel maliyet/performans oranı ile bilinir.

Bu nedenle yağ yakma serüveninizde rahatlıkla tercih edebileceğiniz ürünlerin başında gelmektedir.

Keto Actives

keto actives

Keto Actives, kilo verme ve yağ yakma konularında en güvenilir markalardan birisidir. Sağlık uzmanları ve diyetisyenler, düşük karbonhidrat diyeti olarak da bilinen keto diyetini uygulayanlar için bu ürünü önermektedir.

Ayrıca ürünün vejetaryenler için de uygun olması Keto Actives’i daha da popüler hale getimektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz ürünleri kullanmaya karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk iş doktorunuza danışmak olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.