zayıfladıktan sonra meme düzeltmek

Zayıfladıktan Sonra Göğüsler Nasıl Düzeltilir?

  Yazar: Michael Moody

Hızlı şekilde zayıflamak, göğüslerde bir takım şekil bozukluklarına neden olabilir. Peki bu durumu düzeltmek için ne yapmak gerekir? Cevaplar için tıklayın!

Eğer bir kişi aşırı hızlı şekilde kilo veriyorsa, bu durum beraberinde bazı sorunlar getirebilir. Bu sorunların başında ciltte sarkma ve göğüslerde bozulma gibi durumlar geliyor.

Peki zayıflama sonrasında göğüsleri düzeltmek için ne yapmak gerekiyor? Bu konu hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık.

Zayıflama sonrası göğüsler neden şekil değiştirir?

Günümüzde gerek obezite cerrahisine bağlı olarak gerekse de hayat tarzı değişiklikleri ile hızlı bir şekilde kilo vermek mümkün. Bazen kilo verme süreci çok hızlı gerçekleştiği zaman, vücudumuz bu duruma uyum sağlamakta zorlanabiliyor.

Hızlı şekilde kilo verildiği zaman vücudun farklı bölgelerinde sarkma meydana gelir. Haliyle bu durum göğüsleri de etkiler. Göğüslerde yassılaşma, sarkma, meme uçlarının aşağıya kayması, memelerin vücuda göre büyük ya da küçük kalması ya da memelerin şeklinin asimetrik bir görünüm kazanması gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Zayıfladıktan sonra şekli bozulan göğüsler nasıl düzeltilir?

Eğer zayıflayan kişinin yaşı genç ise, bu durumda göğüslerde meydana gelen sarkma ya da çeşitli bozukluklar egzersiz ya da diyet yoluyla düzeltilebilir. Bazı durumlarda bölgeye plastik cerrahi uygulanması da gerekebilir.

Bunun için genellikle göğüs dikleştirme, küçük göğüslere hacim kazandırma ve yassılaşmış göğüsleri düzeltmeyi de kapsayan mamoplasti uygulanmaktadır.

Tüm bunların dışında uzmanlar tarafından zayıflama sonrası göğüsleri düzeltmek için yapılmış olan çok sayıda öneri mevcut. Bu önerileri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Göğüs egzersizleri ve şınav hareketleri yapın,
  • Uyurken sütyen kullanın,
  • Su, göğüslerin elastikiyetini artırır ve düzelmesine yardımcı olur,
  • Büyük sütyen memelerin daha çok sarkmasına neden olur, bu yüzden göğüslerinize tam olan sütyen kullanın,
  • Koşmak, sarkmayı önlemek konusunda yardımcıdır,
  • Göğüs kafesi egzersizleri size yardımcı olabilir,
  • Bu durum için özel olarak üretilmiş krem ya da losyonlar kullanabilirsiniz.

Sağlıklı kilo vermek göğüslerin sarkmasını önler mi?

Göğüslerin şekil değiştirmesi genellikle aşırı hızlı şekilde kilo verildiğinde gerçekleşir. Bu yüzden de belirli bir program içerisinde düzenli olarak kilo verildiğinde böyle bir sorun oluşmaz.

Eğer siz de sağlıklı şekilde kilo vermek isterseniz, bir alternatif olarak kilo verme haplarından faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.