zayıflama ameliyatı fiyatları

Zayıflama Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

  Yazar: Michael Moody

Zayıflama ameliyatları başarılı bir şekilde kilo vermeye yardımcı oluyor. Peki bu ameliyatların maliyeti ne kadar? Gelin birlikte bakalım.

Kilo verme ameliyatı birkaç nedenden dolayı büyük bir karar. İlk olarak, ciddi bir yaşam tarzı değişikliği gerektirir. İkincisi, iyileşmek zor olabilir. Üçüncüsü, bu yöntem ucuz değildir.

Bariatrik cerrahi çeşitli farklı yöntemlere ve çeşitli fiyat etiketlerine sahiptir. Bu nedenle kilo verme, ameliyatı olmaya karar vermeden önce mutlaka maliyetleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Peki zayıflama ameliyatı fiyatları ne kadar? Hep birlikte bakalım.

Zayıflama ameliyatı çeşitleri

Zayıflama ameliyatı çeşitleri, pek çok alt başlığa ayrılıyor fakat bunlar arasında en popüler olanları mide küçültme ameliyatları. Tüp mide operasyonu adı verilen Gastrektomi ve Gastrik bypass ameliyatı sayesinde obezite tedavisinde başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Mide küçültme operasyonlarında en çok tercih edilen yöntem tüp mide ameliyatı. Midenin yaklaşık %80-85’ini alma yöntemi sayesinde midenin hacmi büyük oranda azaltılıyor. Bu ameliyat sonrasında kişi daha az yemek yer ve kendisini daha tok hisseder. Bu sebeple hızlı ve daha sağlıklı kilo vermek mümkündür.

Mide küçültmenin başka bir yöntemi olan mide balonu, cerrahi bir yöntemden çok endoskopik bir yöntemdir. Bu yöntemle midede 6 ay bir mide balonu kalır ve midenin hacmi azaldıkça kişi kilo kaybetmeye başlar.

Zayıflama ameliyatı fiyatları

Kilo verme ameliyatı pahalı bir cerrahi işlemdir. Ameliyat için kesin tutar çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Bu faktörler aşağıdaki adımda açıklanmıştır.

Cerrah: Cerraha ödenecek tutar, bulunduğunuz yere, seçtiğiniz cerrahın uzmanlığına ve yapılacak işlemin karmaşıklığına bağlı olarak değişecektir.

Hastane: Hastane maliyeti, diğer ücretlerin yanı sıra ameliyathane ve hastane odalarına ve hastanede kalış süresine bağlı olarak farklılık gösterecektir.

Ek Ücretler: Ana cerrahi prosedürün maliyetine ek olarak ek masrafları da göz önünde bulundurmalısınız. Bunlar, danışman, anestezi uzmanı, cerrahi asistan, tercih edilecek cihaz ve takip prosedürlerini kapsayabilir.

Bakım sonrası: Birçok danışan, ameliyatın kilo verme tedavisinin son adımı olduğunu düşünür ve ameliyat sonrası bakımın önemini gözden kaçırır. Uzun vadeli ve optimal sonuçlar elde etmek için, hastaların operasyondan sonra beslenme danışmanlığı, psikolojik destek, takip randevuları gibi hizmetleri almaları gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.