zayıflama sonrası cilt sarkmasını önlemek-kilo kaybı

Zayıflama Sonrası Cilt Sarkması Nasıl Önlenir?

  Yazar: Michael Moody

Hızlı şekilde kilo vermek cilt sarkmasına neden olabilir. Peki bu durumu önlemek için ne yapmak gerekiyor? Tüm cevaplar yazımızın devamında.

Kilo vermek, kronik hastalık riskini önemli ölçüde azaltan bir başarıdır. Ancak incelen cildin gevşemesi bu başarıyı gölgeleyen bir faktör olabilir.

Kilo verirken cildin sıkılaşmaması ya da sarkması fiziksel görünümü olumsuz etkiler. Neyse ki sarkan cildi sıkılaştırmak ve bu rahatsız edici durumdan kurtulmak için doğal ve tıbbi tedavi yöntemleri mevcut. Şimdi kilo verdiğimizde cildin sarkmasını nasıl önleyebileceğimize bakalım.

Zayıflama sonrası cilt sarkması

Kilo verdikten sonra sarkma sorunu sık karşılaşılan bir durum. Kilo vermek, vücut normal ağırlığına ulaşana kadar oldukça başarılı bir iş, ancak bazen istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Özellikle fazla kilo vermek sağlıksız bir vücuda ve sarkık bir cilde neden olabilir. Bu yüzden sağlıklı şekilde kilo vermek büyük önem taşıyor.
“Cilt sarkması sorunu neden meydana geliyor ve cilt sarkması sorunu geçer mi?” Sorularına geçmeden geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var: Bu sorunun üstesinden gelmek için doğal ürünlerden ve kilo verme haplarından yardım almak mümkün.

Kilo verdikten sonra vücut neden sarkar?

Özellikle hızlı diyet veya düşük kalorili diyetle beslenenlerin hızlı kilo verebileceği söyleniyor. Vücut, hızlı kilo kaybına karşı kendini daha fazla dengeleyemediğinden, yağ bezlerinin veya kasların küçüldüğü bölgelerde boşluklar oluşur ve yerçekimi nedeniyle cilt sarkmaya başlar.

Vücudun derisinin altına gizlenmiş olan kas ve yağ kütleleri, cildin altını doldurur ve dokunulduğunda doluluk hissi verir. Bu durumda kişi kilo verdikten sonra yağ ile birlikte kaslarını eritirse derinin alt kısmı boş bırakılır.

Bu nedenle kilo verme sonrası sarkma sonucu kaçınılmazdır. Önemli olan sarkma esnası ve sonrasında gerekli önlemleri almaktır.

Kilo verdikten sonra deri sarkması sorunu geçer mi?

Kilo verdikten sonra ciltte herhangi bir sarkma varsa, sarkmanın giderek arttığını görebilirsiniz. Müdahale etmezseniz, gevşeklik durumu hızla kötüleşecek ve vücudunuzda istenmeyen bir görüntü oluşturacaktır.

Bunun için duştan yemek yemeye kadar her şeye dikkat etmeniz önerilir. Uygun bakım ile vücut yavaş yavaş toparlanırken cildin gerginleştiğini görebilirsiniz.

İşte bu yüzden yiyip içtiğinize dikkat etmeniz, düzenli egzersiz yapmanız ve kilo verirken gerektiği durumlarda bir diyetisyenden yardım almanız önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.