Kilo Kaybı İçin Keten Tohumu Yiyin-kilo verme

Zayıflamak İçin Keten Tohumu Nasıl Yenir?

  Yazar: Michael Moody

Keten tohumunun faydaları nelerdir ve zayıflamak için ne şekilde tüketilmesi önerilir? Tüm merak ettiklerinizin bu yazımızın devamında.

Son yılların en popüler gıda ürünlerinden biri şüphesiz ki keten tohumu. Keten tohumunun sağlık açısından pek faydasının olduğu ve aynı zamanda kilo vermek isteyenlere de yardımcı olduğu biliniyor.

Peki keten tohumunun ne gibi faydaları bulunuyor ve zayıflamak için keten tohumunu ne şekilde tüketmek gerekiyor? Tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Keten tohumunun özellikleri ve faydaları

Keten tohumu içerisinde bol miktarda omega 3 barındırır. Omega 3 yağ asitlerinin yağ yakmaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

Bölgesel yağlanmanın önüne geçen keten tohumu, göbek ve basen bölgesindeki yağların kısa süre içerisinde yakılmasına yardımcı olur.

Aynı zamanda kan dolaşımında bulunan LDL ve kötü kolesterol seviyesi ile birlikte, kalp hastalığı, obezite ve diyabet gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durumları ortadan kaldırmak için günde 4 yemek kaşığı keten tohumu tüketmekte fayda var.

Elbette bu süreçte hem yağ yakmanıza hem de kilo vermenize katkı sağlayacak olan kilo verme haplarından da yardım alabilirsiniz.

Zayıflamak için keten tohumunu nasıl tüketmek gerek?

Keten tohumunun bugüne kadar bilinen çok farklı tüketim yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemlerden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkün:

  • 1 kaşık ezilmiş keten tohumunu yemeklerden önce aç karnına çiğneyebilirsiniz. Üzerine bir bardak su içtiğinize keten tohumu mideye daha rahat ulaşacaktır.
  • Bir miktar keten tohumu kaynatılarak spor yapmadan önce tüketilebilir. Aynı şekilde keten tohumunu spor yaptıktan sonra da tüketirseniz, spordan kaynaklı ağrılar da ortadan kalkacaktır.
  • En sık kullanılan yöntemlerden biri keten tohumunu yoğurtla karıştırarak yemektir.
  • Keten tohumlarını kavurduğunuz zaman içerisindeki yağ asitleri iyice ortaya çıkacaktır. Böylelikle yağ yakımını daha fazla katkı sağlanmış olur.
  • Keklerin ya da poğaçaların üzerine susam gibi serpiştirerek tüketebilirsiniz.

Bunlar zayıflamak için keten tohumu kullanımında en sık başvurulan yöntemler. Elbette siz de kendi zevklerinize ve ağız tadınıza göre alternatifler yöntemler geliştirebilir, keten tohumunu dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Bir diğer yandan keten tohumunu olduğu şekliyle tüketebileceğiniz gibi, küçük kahve makineleri ya da değirmenlerle öğüterek de tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.