kilo vermek için tarçın

Zayıflamak İçin Tarçını Nasıl Tüketebilirim?

  Yazar: Michael Moody

Diyete büyük yardımı dokunan, hızlı kilo verilmesini sağlayan tarçın en doğru nasıl ve ne zaman tüketilmelidir? Tarçın diyeti hakkında merak edilenler burada!

Kilo vermek ve göbek bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulmak istiyorsunuz, fakat sıkıcı ve katı diyet programlarıyla amacınıza ulaşamıyorsunuz. O halde hoş aroma ve tada sahip tarçın ile zayıflamayı deneyebilirsiniz.

Peki düzenli tarçın tüketmek göbek yağlarından kurtulmaya yarar mı ve tarçın nasıl tüketilmeli? İşte aradığınız cevaplar.

Tarçın zayıflatır mı?

Tarçın yemeklere lezzet veren hoş aromalı baharatlardan biridir. Ayrıca yağ yakmaya ve metabolizmayı hızlandırmaya da büyük etkisi vardır. Bu nedenle diyet yapanların öğünlerinden eksik etmemesi gereken bir gıdadır.

Kilo vermek için en önemli şeylerden biri sindirim sisteminin düzgün çalışmasıdır. Bu sayede yağ yakımı desteklenir ve fazla kilolar verilir. Tarçın da sindirim sistemini düzenleyerek kilo alımının önüne geçer.

Tarçının zayıflamaya etkilerinden bir diğeri de kan şekerini dengelemesidir. Bu sayede kandaki glikoz vücut tarafından daha iyi şekilde işlenir ve vücuttaki yağ depoları enerji kaynağı olarak kullanılır.

Tarçın tatlı ihtiyacının karşılanmasında da etkilidir. Böylece tatlı ihtiyacının sağlıksız gıdalardan karşılanma isteğinin önüne geçilmesine yardım eder.

Tarçın uzun süre tokluk hissi vermenin yanı sıra kalsiyum, potasyum, demir ve lif yönünden de zengindir. Bunlara rağmen kalorisi oldukça düşüktür. Dolayısıyla diyet dostu besinler grubundadır.

Kilo vermek için tarçın nasıl tüketilmeli?

Kilo vermek isteyenler tarçını toz veya çubuk halinde tüketerek diyet listelerine ekleyebilir. Bu sayede hem vücuda sağlıklı antioksidan, vitamin ve mineral alımı sağlanır; hem de metabolizma hızlandırılır.

Özellikle karın bölgesindeki yağları eritmede etkili olan tarçın; çay, kahve gibi içeceklere eklenerek veya kek ve salatalarda kullanılabilir.

Birçok tarife lezzet katan tarçın, önerilen şekillerde kullanıldığında etkili kilo verilmesini sağlar. En popüler tarçın diyetleri şu şekilde uygulanır:

  • İçme suyuna birkaç dilim limonla birlikte eklenen çubuk tarçın, yemeklerden önce tüketildiğinde kilo verme hızını artırır.
  • Tarçınlı su sabah aç karnına, spor öncesi ve yatmadan önce tüketildiğinde yağ yakım hızını yükseltir.
  • İçme suyuna bir miktar bal ve tarçın eklenmesi de metabolizmanın hızlanmasını sağlar.
  • Tarçın toz haline keklerin içinde ve meyvelerin üzerine serpilerek tüketilebilir. Böylece kan şekerinin dengelenmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.