kilo kaybı için vücut detoksu

Zayıflamak İçin Vücut Detoksu Nasıl Yapılır?

  Yazar: Michael Moody

Detoks tarifleri yağ yakıcı ve vücut yenileyici özellikleri nedeniyle kilo vermede kullanılıyor. Peki detoks kürleri nasıl yapılıyor? İşte cevaplar.

Son dönemin en merak edilen konularından biri de vücudu tazeleyen ve yenileyen detoks tariflerinin nasıl uygulandığı. Detoks, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersize ek olarak vücutta yağ depolanmasını engelleyen ve kişiye zindelik veren bir program olarak uygulanıyor.

Peki hızlı yağ yakılmasını sağlayarak kilo vermeye destek olan vücut detoksu nasıl yapılır ve gerçekten etkili midir? İşte aradığınız cevaplar.

Zayıflatıcı detoks tarifleri

Detoks, sadece zayıflamak isteyenlerin değil herkesin hayatında bir dönem ihtiyacı olan uygulamalardır. Halsizlik, hazımsızlık, öksürük, sırt ve eklem ağrıları gibi problemlerin ana nedeni vücutta biriken toksinlerdir ve doğru uygulanan detoks programları, bu sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Vücuda canlılık veren detoks yöntemleri kilo vermede de etkilidir.

Elma detoksu: Diyet yapmadan kilo vermek isteyenlerin ilk tercihleri arasında elma, zencefil ve tarçın gibi yağ yakıcı malzemelerle yapılan elma detoksu yer alır. Ödem söktürücü maydanoz ve kabızlık önleyici limon ile birlikte hazırlanan bu detoks suyu düzenli tüketildiğinde kilo vermeye destek olur.

Yağ yakıcı detoks: Salatalık, limon, tarçın ve karanfille yapılan detoks suyu özellikle göbek bölgesindeki yağları eritmede etkilidir. Çubuk tarçın ile tok tutmaya ve şeker ihtiyacını karşılamaya yardımcı olan bu tarif, karanfil ve limon ile yağ yakımını hızlandırır. Salatalık ile vücudun toksinlerden arınmasını sağlar.

Göbek eriten detoks: Taze nane, salatalık ve yeşil çay ile hazırlanan bu tarif göbek yağlarını eritmede ve kısa sürede kilo vermede kullanılır. İstenildiğinde limon ve çubuk tarçın ile tatlandırılabilir ve bu durumda şeker ihtiyacını karşılamanın yanı sıra metabolizmayı da hızlandırır.

Kabak detoksu: Kabak zayıflamak için kullanılan mucize sebzelerden biri. Yağsız yoğurt ve dereotu ile birleştiğinde haftada 3 gün tüketilen bu detoks, yüksek lif içeriği ile kilo vermeyi destekler.

Detoks nasıl uygulanır?

Detoks, genellikle kilo vermek için 1, 3, 5 ve 7 günlük programlar halinde uygulanır. Farklı detoks uygulamalarına daha uzun süre devam edilebilir. Düzenli spor ile desteklendiğinde detoks programları kilo vermeye destek olur. Bunun yanı sıra yağ yakımını hızlandıran hap desteği de alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.