Zayıflama Limon Suyu Hazırlayın-kilo verme

Zayıflatan Limonlu Su Nasıl Hazırlanır?

  Yazar: Michael Moody

Limon insan sağlığı açısından faydalı ve mucizevi bir gıda ürünü. Peki zayıflatan limon suyu nasıl hazırlamak gerek? Tüm cevaplar bu yazımızda.

Kilo vermeye çalışıyorsanız veya sağlık ve zindelik dünyasının uzaktan farkındaysanız, limon suyunun ne kadar popüler olduğunu bilirsiniz.

Sabahları limonlu su içmek vücudunuza mükemmel bir antioksidan desteği verebilir. Peki zayıflamak için limonlu su nasıl hazırlanır? Tüm merak edilenler yazının devamında.

Limon suyu nasıl etki eder?

Çeşitli araştırmalara göre, günün hemen başında limonlu su tüketmek böbrek taşı oluşum riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Sıcak suyla karıştırılan limon suyu mide ekşimesini, mide bulantısını, asit hazımsızlıklarını ve mide ağrılarını giderebilir. Ayrıca parazit önleyici etkisi de olabilir.

Popülerliğinin arkasındaki en büyük sebeplerden biri, kişinin hızlı kilo vermesine yardımcı olma yeteneğidir. Limon suyunun kilo verme yeteneğinden en iyi şekilde yararlanmak için karışıma şeker eklememeniz önerilir. Bununla birlikte, bir çorba kaşığı balı içeceğe karıştırabilirsiniz. Bal, bağışıklığınızı artırmaya yardımcı olabilecek bir antioksidan güç merkezidir.

Limon kilo vermeye nasıl yardımcı olur?

1. Metabolizmayı hızlandırır: Limonlu su tüketmek için en uygun zamanın sabahları olduğu söylenir. Sabahları, metabolizmanızın zirvede olduğu bu zamanda kilo vermek için tüm çabayı sarf etmek için en iyi zaman olduğu söylenir. Birkaç damla limonlu bir bardak ılık su, mitokondriyal fonksiyonu artırarak vücudun metabolizmasını büyük ölçüde hızlandırabilir.

2. Düşük kalorili: Limon suyunun kalorisi çok düşüktür. Yarım limonu suya sıkarsanız, her bir bardak sadece altı kalori içerir. Tüm şekerli ve şişmanlatıcı içecekleri ve gazlı içecekleri bu düşük kalorili, besleyici içecekle değiştirin ve sonuçları kendiniz görün. 

3. Sizi tok tutar: Gün boyunca birden çok kez limon suyu içmek, tokluk ve mide dolgunluğunu artırmaya yardımcı olurken, kalori alımınızı çok düşük tutar. Bu, çoğu beslenme uzmanının kilo verme rejiminin bir parçası olarak limon suyunu dahil etmeyi önermesinin nedenlerinden biridir. Doyduğunuzda, daha az yemek yersiniz ve böylece kilonuzu daha iyi yönetirsiniz. 

İçtiğiniz suyun kilo vermenize yardımcı olmasını gerçekten istiyorsanız, çoğu beslenme uzmanı tarafından önerilen “8×8” kuralını izlemelisiniz: Kilo vermek ve ideal kilonuzu korumak için günde sekiz ons sekiz bardak su için. Çok egzersiz yapıyorsanız veya çok terliyorsanız daha fazla su içmeniz gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.