zayıflama smoothie tarifleri kilo verme

Zayıflatan Smoothie Tarifleri Nelerdir?

  Yazar: Michael Moody

Zayıflatan smoothie tarifleri nelerdir ve nasıl hazırlanır konusu sağlıklı kilo vermek isteyenlerin ilgisini çekiyor. Bunun için uygulanması gerekenler burada!

Kim istemez ki enfes lezzette ferah bir smoothie içerek zayıflamak ve aynı zamanda tok kalmak? Smoothie diyet listelerinin en beğenilen içeceklerinden biri olarak son dönemde bir hayli ön planda.

Peki zayıflatan smoothie tarifleri nelerdir ve işe yarar mı? Sizler için bu konuyu araştırdık.

Smoothie kilo vermeye yarar mı?

Smoothie tarifleri pratikliği, sindirim sistemini destekleyiciliği ve antioksidan olması gibi özellikleri nedeniyle zayıflama listelerinin baş köşesinde yer alıyor. Yapılan araştırmalar doğru hazırlanan smoothie’ler ile kilo verme hızının arttığını ve bağışıklık sisteminin güçlendiğini gösteriyor.

Smoothie’ler kilo verdirici ve yağ yakıcı özelliklerini içeriğinde kullanılan malzemelerden alıyor. Dolayısıyla meyve sebze bakımından zengin smoothie tarifleri, tatlı ve besin ihtiyacını karşılamanın yanı sıra bağışıklık sistemini de destekliyor.

Özellikle ara öğünlerde veya kahvaltı öncesi tüketilen smoothie’ler uzun süre tok kalmayı sağlıyor ve aralıklarda abur cubur tüketmenin önüne geçiyor. Haliyle sağlıklı beslenme sağladığı için kilo vermeye yardımcı oluyor.

Zayıflatan smoothie tarifleri

Kilo verdiren ve yağ yakımını hızlandıran smoothie tarifleri, bu özelliklerini içinde kullanılan malzemelerden alıyor. Bu nedenle smoothie tariflerine giren besinlerin doğru oranda ayarlanması ve iyi seçilmesi önem taşıyor.

Yeşil çay gibi metabolizma hızlandıran tozlar, lif oranı yüksek ve şeker oranı düşük meyveler, tarçın gibi yaktıran baharatlar, chia tohumu gibi yüksek proteinli gıdalar ve kalsiyum içerikli kefir, süt gibi içecekler smoothie tariflerinde sıklıkla kullanılıyor.

Yeşil elma, salatalık ve birkaç dilim limonu bir bardak suyla karıştırarak hazırlanan smoothie, güne zinde başlarken metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor. İçeriğindeki malzemelerle sindirim sistemini destekliyor.

Bir miktar bebek ıspanak ve 4-5 adet çilekle hazırlanan badem sütlü smoothie, uzun süre tok kalmaya yardımcı oluyor. İçindeki çilek ile tatlı ihtiyacını karşılıyor ve kan şekerini yükselten gıda tüketimini sınırlandırıyor.

Smoothie nasıl tüketilir?

Özetlendiğinde, smoothie’ler doğru tüketildiğinde kilo verme sürecine destek oluyor. Bu nedenle özellikle sabah kahvaltıdan önce tüketiliyor. Metabolizma hızlandırıcı smoothie türleri ise spor öncesi veya sonrası sağlıklı bir protein alternatifi oluyor. Bunların dışında yağ yakımını hızlandıran haplar da kilo verme hızını artırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.