kilo vermek için patates

Zayıflatıcı Patates Tarifleri Nelerdir?

  Yazar: Michael Moody

Patates hem ekonomik hem de doyurucu olması bakımından en çok tüketilen gıda ürünlerinden biri. Peki patates ile diyet programı yaratmak mümkün mü? Tıklayın!

Patates binlerce yıldır insanların en temel besin ürünlerinden. Ülkemizde de yaygın olarak üretiliyor ve tüketiliyor.

Peki patates tüketerek zayıflamak mümkün mü? Zayıflamaya yardımcı olacak patates tarifleri neler? En lezzetli ve zayıflatan patates tariflerini sizler için derledik.

Patates ile zayıflamak mümkün mü?

Son yıllarda temelinde patates bulunan diyet programları tüm dünyada uygulanıyor. Patatesin diyet programına dahil edilmesinin en önemli sebebi ise yüksek oranda lif içermesi ve bu sebeple de daha uzun süre tokluk hissi vermesi.

Peki patates diyeti nasıl yapılıyor? Patates diyetini uygulamak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde belirlenmiş:

  • Patates diyeti uzun sürmez. 3 günlük bir program yeterlidir. Fakat gerektiği durumlarda uygulanabilecek olan 7 günlük programlarda bulunur.
  • Program boyunca bol miktarda su tüketmek gerekir.
  • Diyet programı boyunca her gün 45 dakika yürümeniz çok faydalı olacaktır.
  • 3 günlük ve 7 günlük diyetlerden sonra bu diyete 1 ay ara vermeniz gerekiyor.
  • Öğünlerinize destek olması açısından ev yoğurdu tüketebilirsiniz.
  • Diyet süresince çay ve şeker kullanımını kısıtlamalı, hazır ve paketli yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Eğer patates diyetinin tek başına yeterli geleceğini düşünmüyorsanız, hızlı şekilde yağ yakmak ve kilo vermek için kilo verme haplarını tercih edebilirsiniz.

3 günlük patates diyeti programı

Patates diyetine başlamadan önce diyet patates yemeği ya da diyet patates salatası gibi yiyecekleri tüketebileceğinizi unutmayın. Patates diyetine başlarken ise uygulamanız gereken 3 günlük program şu şekilde:

  • 1. gün: Hem kahvaltıda hem de öğlen yemeğinde 1 adet haşlanmış patates ve 4 kaşık yoğurt. Akşam yemeğinde yalnızca 8 kaşık yoğurt.
  • 2. gün: Kahvaltıda 4 kaşık yoğurt. Öğle yemeğinde 1 adet haşlanmış patates, 3 kaşık yoğurt. Akşam yemeğinde 1 adet haşlanmış patates, 8 kaşık yoğurt.
  • 3. gün: Kahvaltıda 1 adet haşlanmış patates. Öğle yemeğinde 1 haşlanmış patates ve 3 kaşık yoğurt. Akşam yemeğinde 4 kaşık yoğurt.

Bu programı 3 günden fazla devam ettirmek, beraberinde bazı problemler getirebilir. Bu yüzden 3 gün son sonunda mutlaka sonlandırmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.